مقالات کاربردی

آنچه که باید در مورد قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته قبل از خرید بدانید

آنچه که باید در مورد قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته قبل از خرید بدانید

پیشرفت در صنعت فرش و تبلور در زمینه تولید این چنین محصولاتی به شکل ماشینی سبب بر این گشت تا تفاوت و تمایزی در بین قیمت های فرش اعم از قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته، قیمت 1500 شانه گل برجسته، قیمت 700 شانه و… پدیدار شود که این تفاوت در ادوار گذشته یعنی دهه 50 که فرش های ماشینی برای اولین بار تولید شده اند، وجود نداشت.

دلیل این که این تفاوت قیمتی در گذشته بین فرش های ماشینی وجود نداشت را می‌توان تنها تولید یک نوع ماشینی این محصولات از نظر تراکم بیان نمود که تنها برای قیمت آن شاهد تفاوت بین این محصولات با نوع قالی دستباف بوده اید.

قیمتی که به قطع نسبت به نوع دستباف کمتر بوده و همین سبب شده تا اقشاری از جامعه که توان خرید این محصولات را ندارند به سمت خرید نوع ماشینی این محصولات بکشاند. شاید ظرافت و زیبایی آن نسبت به نوع دستباف کمتر باشد و تنها شاهد این محصول با رنگ لاکی و طرح های محدود در بازار باشید؛ اما به هر حال قیمت مناسب آن، این چنین بافته هایی را مطلوب خریداران نموده است.

اما این موضوع دوام نداشت و با به روز شدن تکنولوژی ها در این عرصه تحولی بزرگ در تولید فرش های ماشینی رقم خورد و سری محصولاتی روانه بازار شدند که نه تنها تنوعی از طرح و رنگ را در بردارند بلکه با تراکم های مختلف و برخی از آن به صورت قالی شبه دستباف توانسته اند در بازار جای گیرند.

محصولاتی که نه تنها در این زمینه بلکه در بحث قیمتی نیز تفاوتی هایی را به وجود آورد و سبب شد تا شما با در نظر گرفتن بودجه و قیمت این بافته ها دست به خرید بزنید. به قطع هر چه تراکم بافت فرش بیشتر باشد و فرش شما به نمونه قالی های دستباف شباهت پیدا کند قیمت بالاتری را در بر دارد.

به همین جهت است که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته به عنوان یکی از پرفروش های بازار در میان نوع دستباف گونه این قالی ها قیمت بیشتری را نسبت به تراکم های کم در بر دارد. هر چند که نسبت به نوع فرش 1500 شانه یا قالی دستباف قیمت این محصول متعادل تر است.

به منظور کسب اطلاعات و عواملی که مسبب تفاوت قیمتی بین این محصولات شده به ویژه محصولاتی نظیر فرش 1200 شانه گل برجسته که به نوعی پرفروش در بین هموطنان است به آنچه که باید در مورد قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته قبل از خرید بدانید، پرداخته ایم تا با مطالعه آن بتوانید از این موضوع و اولویت مهم خرید مطلع شوید.

شانه و تراکم عاملی تاثیرگذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

نه تنها در باب فرش گل برجسته 1200 شانه بلکه در میان انواع فرش های ماشینی همین عامل شانه و تراکم تاثیرگذار بر قیمت است. به قطع شنیده اید که شانه فرش که تعداد گره های زده شده آن در یک متر مربع از عرض است به منظور ظرافت و زیبایی فرش و تراکم که تعداد گره های طولی در یک متر مربع است را به جهت استحکام و انسجام بین گره های ریشه فرش در تولیدات استفاده می‎نمایند.

گره هایی که با در هم تنیده شدن آن ها به صورت U شکل به دور هم فرش تولید می‎شود. فرشی که بسته به سلیقه، بودجه و فضای استفاده از آن، تراکم مشخصی از محصولات را برای خرید شما مشخص می‎نماید.

به قطع هرچه تراکم بافت چه عرضی و طولی بالا رود قیمت فرش بیشتر می‎گردد و به همین جهت است که قیمت قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 نسبت به تراکم های کم بالا است. هر چند که در قیاس با قیمت فرش 1500 قیمتی کمتر را دارد.

البته که این موضوع یعنی شانه و تراکم عاملی تاثیرگذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته نیز خود در قیاس با دیگر محصولات فرش 1200 که به صورت ساده باف هستند، بیشتر است و این به دلیل همین شکل تولید بافت برجسته است که به طور مفصل در ادامه بدان پرداخته ایم.

برجسته یا ساده بودن فرش 1200 شانه عامل دیگر موثر بر قیمت

شاید با شنیدن این که برجسته یا ساده بودن فرش 1200 شانه عامل دیگر موثر بر قیمت است این موضوع در ذهن شما تداعی شود که به قطع شیوه تولید این محصولات با یکدیگر تفاوت دارند و به جهت همین تفاوت است که شاهد قیمت مختلفی برای این دو نوع محصول با شانه و تراکم مشخص هستیم.

باور بیان شده در بالا کامل نادرست است؛ چرا که هیچ تفاوتی در تولید این فرش وجود ندارد و هر دوی این محصولات اعم از برجسته و غیر برجسته بودن به صورت یکسان تولید می‎شوند و آنچه که منجر به برجسته شدن این بافته می‎گردد استفاده از نخ هایبالک در کنار نخ خاب آکریلیک هیت ست شده است.

نخی که به دلیل خاصیت واکنش پذیری خود نسبت به گرما به صورت جمع شده در آمده و قسمت های فرورفته ای را در فرش پدید می‎آورد که این اتفاق در مرحله آهار فرش است که انجام می‎شود؛ یعنی ابتدا فرش به صورت یکسان با نوع ساده تولید شده و این وجود تفاوت و نوع نخ به کار رفته در مرحله آهار است که سبب شده تا این تفاوت برای فرش رقم بخورد.

تفاوتی که در کنار تاثیرگذاری بر قیمت عاملی موثر بر افزایش زیبایی این فرش نیز به شمار می‎رود. نه تنها در این تراکم بلکه به روز شدن فناوری های صنعت فرش بافی نیز مسبب این شده تا شاهد این سبک بافت برجسته در دیگر تراکم ها باشید و بسته به نوع تراکم آن قیمت مختلفی را مشاهده کنید که خود نیز تفاوت قیمتی را بین نوع ساده و برجسته این محصولات به دنبال دارد.

برجسته یا ساده بودن فرش 1200 شانه عامل دیگر موثر بر قیمت

با توجه به این توضیحات می‎توان گفت که روش تولید فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته با دیگر محصولات یکسان است و از جهت تولید و دستگاه بافت هیچ تفاوتی را مشاهده نمی‎کنید که منجر به اختلاف قیمت شود و آن چه که تفاوت را برای این محصولات به دنبال دارد استفاده از جنس نخ هایبالک است که سبب شده تا نوع گل برجسته محصولات را نیز بدین نام یعنی فرش هایبالک بشناسند.

نخی که در مرحله آهار بر اثر ویژگی واکنش پذیری خود به شکل جمع شده در می‎آید و قسمت های بافته شده با نخ خاب آکریلیک را به صورت برجسته نمایان می‎سازد. فرشی که زیبایی وضوح نقش و نگار آن به حدی است که اغلب آن را برای مکان های لوکس و مجلل استفاده می‎نمایند.

کیفیت مواد اولیه فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

به قطع متریالی که برای تولید یک فرش به کار می‎رود شامل نوع نخ فرش برجسته 1200 شانه یا حتی تعداد رنگبندی بافت و اصل بودن آن از عواملی هستند که نه تنها بر زمینه کیفیت بلکه بر تعیین قیمت یک محصول نیز اثر گذارند.

همان طور که می‎دانید فرش برجسته از سری محصولاتی هستند که ارتفاع خاب قسمت های برجسته آن نسبت به قسمت های فرورفته در حدود یک میلیمتر بیشتر است و همین شکل بافت برجسته و این موضوع است که سبب شده تا این قبیل از محصولات نما و جلوه سه بعدی داشته باشند.

به قطع قسمت های برجسته فرش که نوع نخ اکریلیک هیت ست شده برای آن استفاده می‎شود به دلیل خصوصیاتی نظیر دوام و مقاومت این الیاف، عدم پرزدهی و انعطاف آن کیفیت درجه یک و مطلوبی را برای این چنین فرش هایی ایجاد می‎نماید.

نخی که امروزه اغلب برای انواع فرش های ماشینی به کار می‎رود. نخی که استفاده از آن در فرش های پرتراکم حتمی است و دلیل آن استفاده از نخی نازک برای تولید این محصولات است و در تراکم های کمتر نظیر قالی 700 شانه شاید با جنسی دیگر باشد که در اندک کارخانجات فرش بافی شاهد استفاده از جنس دیگر نخ ها نظیر پلی استر، پلی اوژن یا ورژن و… هستید که به قطع در کنار کیفیت کمتر از حد مطلوب، قیمت پایین تری را نیز در بر دارد.

نه تنها این موضوع بلکه تعداد رنگبندی قرار گرفته در پالت بافت فرش که زیبایی نقش و نگار یک فرش را به دنبال دارد اگر واقعی و اصلی باشد نه تنها زیبایی بی نظیر این بافته را به دنبال دارد به قطع با بالا رفتن تعداد آن نیز قیمت این چنین محصولی را افزایش می‎دهد که امروزه اغلب نوع واقعی این رنگ به دلیل ثبات رنگی برای فرش استفاده می‎شود.

پس این که کیفیت مواد اولیه فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته عاملی است که تعیین کننده قیمت یک فرش است، بیراه نبوده و در کنار تراکم و دیگر المان های موثر در این زمینه بر قیمت اثر می‌گذارد که به قطع در بازار فرش و توجه به آن شاهد این قیمت های متفاوت خواهیم بود.

کیفیت مواد اولیه فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

تاثیر دستگاه فرش بافی بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

به قطع فناوری های به روز و تکنولوژی های جدید بافت فرش که تحت نوسانات ارزی تولید می‎شوند بر قیمت فرش های ماشینی نیز اثرگذارند. به طور قطع در گذشته استفاده از فناوری های نظیر دستگاه های بافندگی تکسیما یا شونهر با خدمات و تولید ارزان تر، قیمت کمتری را برای فرش به همراه داشته اند در حالی که امروزه به کارگیری مجهزترین تکنولوژی ها از سری محصولات شرکت وندویل بلژیک قیمت بالاتری را برای این محصولات در بر دارند.

تکنولوژی های نظیر دستگاه hcix2 برای فرش های تراکم بالا و نوع hcpx2 برای تراکم های کمتر که با سرعت و دقت فرشی بدون پارگی و عیب را در اختیار شما قرار می‎دهد به قطع استهلاک و هزینه بیشتری را در بر دارد و این موضوع قیمت بالاتری را برای فرش به جهت تهیه بودجه برای آن به همراه دارد.

با توجه به این تفاسیر است که می‎توان به این نتیجه دست یافت که نه تنها عوامل ذکر شده بلکه تاثیر دستگاه فرش بافی بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته نیز از عواملی است که شاید نسبت به دیگر موارد کمتر مورد توجه و شناخت قرار گیرد که ما در اینجا بدان اشاره نموده ایم تا قبل از خرید از این موضوع نیز آگاهی کسب نموده باشید.

ابعاد فرش نیز بر قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته اثر دارد

از دیگر خصوصیاتی که به طور مبرهن بر قیمت این چنین محصولاتی اثر دارد را می‎توان ابعاد فرش بیان نمود. ابعادی که در مراکز معتبر تولید فرش یا به صورت استاندارد ارائه می‎شود یا به صورت سفارشی و جفت بافت، که خود همین سایز های سفارشی قیمت بالاتری را در بر دارد.

در باب ابعاد استاندارد این محصولات می‎توان این چنین گفت که هر چه سایز تولیدی بیشتر باشد شاهد افزایش قیمت آن خواهید بود که البته بسته به تراکم و دیگر عوامل در کنار هم است که قیمت یک فرش تعیین می‎شود.

با این تفاسیر می‎توان گفت که قیمت فرش ماشینی 12 متری 1200 شانه به عنوان بزرگترین سایز نسبت به دیگر ابعاد استاندارد بیشتر است و کمترین قیمت مربوط به سایز های پادری 80*50 این محصولات است.

البته که باید بدانید سایز فرش 6 متری 1200 شانه قیمتی نصف ابعاد 12 متر را دارد و شاید بر این اساس است که بر این باورید که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته 9 متری قیمتی در حد وسط این دو ابعاد را دارد که اصلا این گونه نیست.

سایز فرش 9 متری در اصل شامل ابعاد 3.5*2.5 است که به دلیل این که دستگاه های فرش بافی عرض 3 متر را دارند این محصول با نیم متر پرتی همراه است. پرتی که در حین بافت استفاده شده و بر روی قیمت این بافته تاثیر می‎گذارد.

برخلاف آن چه که فکر می‎کنید قیمتی که برای این فرش با این سایز جود دارد قیمتی بالاتر از حد تصور است و دلیل آن تاثیر همین پرتی بافت بر روی این محصول است که در بالا بدان اشاره نموده ایم. نه تنها در این تراکم بلکه در تمامی فرش های ماشینی این موضوع صدق می‎نماید.

با توجه به این گفته می‎توان به صحت این موضوع که ابعاد فرش نیز بر قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته اثر دارد، دست یافت و به خوبی آن را در بازار فرش مشاهده نمود.

ابعاد فرش نیز بر قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته اثر دارد

افزایش قیمت ارز رابطه مستقیم بر قیمت فرش دارد

یکی از عواملی که بر قیمت فرش های ماشینی هم چون فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته اثر دارد را می‎توان قیمت نهایی ارز بیان نمود؛ چرا که افزایش قیمت ارز رابطه مستقیم بر قیمت فرش دارد و این را می‎توان به دلیل این که مواد و متریال مورد استفاده از فرش های ماشینی امروزه وارداتی هستند، به دست آورد.

نه تنها مواد اولیه بلکه دستگاه های بافندگی جدید و به روز صنعت نساجی را نیز می‎توان به دلیل وارداتی بودن تحت تاثیر قیمت ارز دانست، به طوری که همین موضوع نیز بر افزایش قیمت فرش اثر دارد.

طرح و رنگ فرش تاثیری بر قیمت ندارد

در کنار این موارد و این بحث که امروزه شاهد تنوعی از طرح و رنگ ها نسبت به دهه های گذشته هستیم، شاید این موضوع ذهن شما را نیز درگیر نماید که همین موضوع نیز بر قیمت فرش های ماشینی اثر دارد که برخلاف تصور شما طرح و رنگ فرش تاثیری بر قیمت ندارد.

این که برخی از طرح ها یا رنگبندی ها با قیمت بالاتری نسبت به بازار عرضه می‎شوند را می‎توان به دو علت دانست یکی وجود سودجویانی که به دنبال سود بیشتر برای خود هستند و دیگری بحث برندینگ شرکت های تولیدی است.

طرح و رنگ فرش تاثیری بر قیمت ندارد

به قطع برند های خوش آوازه و نامی به نسبت تولیدکنندگان امروزی بهای پرداختی بیشتری را برای محصولات خود در نظر می‎گیرند؛ البته که هستند برخی از تولیدکننده هایی که در راستای جلب رضایت و اعتماد مشتریان این کار را انجام نمی‎دهند، هم چون شرکت فرش ماندانا که قیمت مناسبی از هر محصول را برای فروش به شما آماده نموده است.

البته باید بدین نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از طرح های فرش به صورت اختصاصی و انحصاری یک برند هستند که در این صورت شاید شاهد قیمت بالاتری از آن نسبت به دیگر محصولات باشید و گرنه به هیچ وجه طرح و رنگ بر قیمت فرش اثر ندارد.

بهترین قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته تراکم 3600 کاشان در بازار

به قطع با وجود عوامل موثر بر قیمت که به نوعی از استراتژی های تعیین قیمت برای فرش توسط کارخانجات به شمار می‎روند، در زمینه خرید افراد به دنبال بهترین قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته تراکم 3600 کاشان در بازار هستند.

محصولی که با عوامل بیان شده و موثر بر قیمت دارای قیمتی بالا است البته بالا در قیاس با تراکم های کمتر، که در این باره پیشنهاد خرید از تولیدکننده به صورت مستقیم و بدون واسطه در باب دسترسی به بهترین قیمت نه تنها برای این محصول و تراکم بلکه برای دیگر انواع فرش های ماشینی نیز به شما داده می‎شود.

روشی که توسط گروه فرش ماندانا یک از برترین مجموعه های تولیدی شهر فرش کاشان به صورت آنلاین و حضوری مهیا است و نه تنها قیمت مناسب بلکه با گارانتی کتبی به منظور تضمین کیفیت، فرش را در اختیار شما قرار می‎دهد.

11 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *