مقالات کاربردی

نکاتی طلایی در مورد فرش های 1200 شانه وینتیج تراکم 3600 قبل از خرید

نکاتی طلایی در مورد فرش های 1200 شانه وینتیج تراکم 3600 قبل از خرید

مفهوم فرش در دنیای امروزی با گذشته بسیار متفاوت گشته و با گسترش یافتن این صنعت و هنر، کاربری آن نیز تغییر یافته و علاوه بر جنبه کاربردی به لحاظ زینتی و طراحی داخلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو همواره تولیدکنندگان در تلاشند تا به تولید و ارائه محصولاتی درخور طراحی‌های مختلف و سلیقه مشتریان بپردازند. در میان این تنوع بالای محصول امروز قصد داریم به ارائه نکاتی طلایی در مورد فرش های 1200 شانه وینتیج تراکم 3600 قبل از خرید بپردازیم تا ضمن آشنایی بیشتر با این بتوانید این محصول را آگاهانه انتخاب و خریداری قرار دهید.

فرش وینتیج 1200 شانه را بهتر بشناسید

قبل از بیان هر گونه خصوصیت و ویژگی در رابطه با فرش وینتیج 1200 شانه ماشینی بهتر است آن را معرفی نموده تا بهتر بشناسیم. فرش کهنه نما کاشان یا همان وینتیج از نمونه محصولاتی است که اخیرا به بازار وارد شده و از فروشی بسیار پر رونق برخوردار است. خاص و منحصر به فرد بودن طراحی این نوع بافته سبب شده تا از آن به عنوان فرش آنتیک نیز نام برده شود و همچنین تراکم بالای در نظر گرفته شده برای آن سبب شده تا بتوان آن را در رده دسته بندی محصولات دستباف گونه نیز قرار داد.

از آنجایی که با ورود به هر خانه‌ای فرش به عنوان اولین نقطه مرکز مورد توجه قرار می‌گیرد و با وجود قیمت بالای محصولات دستبافت و تنوع کمتر، تولیدکنندگان در کارخانجات فرش بافی در صددند تا هم به نوعی بهترین مرکز توجه را بتوانند برای هر خانه فراهم ساخته و هم علاقمندان به محصولات دستبافت را با کمترین هزینه به محصولی مشابه حتی با تنوع بسیار بالاتری برسانند. لطافت و نرمی، طراحی و رنگ بندی خاص و جذاب، ظاهری دستباف گونه و کیفیت بالا از جمله ویژگی‌های بارزی است که در محصولات وینتیج و کهنه نما دیده می‌شود و موجب استقبال بی نظیری از آن شده است.

فرش وینتیج چیست؟

شهرت فرش ایرانی جهانی است و این شهرت به علت قدمت بالای تولید این کالا در این مرز و بوم است که هنر فرش ایرانی بر هیچ فردی پوشیده نیست. به طوری که نقش فرش ایرانی مایه زیبایی و جذابیت هر خانه‌ای بوده و از این جهت بسیار در دنیا شناخته شده است. تولیدکنندگان در راستای علاقمندی جهانیان به محصولات دستبافت ایرانی و قیمت بالای این محصولات، همواره در تلاشند تا به ارائه تولیداتی مشابه با دستبافت بپردازند که در این زمینه فرش ماشینی وینتیج را که شباهت بسیاری به فرش‌های عتیقه و قدیمی داشت را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی نمودند.

در اصطلاح وینتیج در لغت فرانسوی به معنی قدیمی و عتیقه است که به علت برخورداری از ظاهری کهنه بدین عنوان نام گذاری شده است، اما در واقع خاص و متفاوت بودن ظاهر و نقش نگاری آن سبب شده تا به عنوان فرش آنتیک مورد استفاده برای دکوراسیون‌های مدرن و امروزی قرار گیرد. به صورت کلی هرچه فرش از قدمت بیشتری برخوردار باشد و مورد استفاده بیشتری قرار گرفته باشد، از ارزش و قیمت بالاتری نیز برخوردار می‌گردد و به لحاظ ظاهری نیز طرفداران بسیاری دارد که در این راستا محصولات مشابه با قیمت بسیار مناسب‌تری به صورت ماشینی تولید و ارائه شده است.

فرش وینتیج چیست؟

آشنایی با نحوه تولید فرش ماشینی وینتیج 1200 شانه

در راستای آشنایی بیشتر با این محصول جدید و پرطرفدار بهتر است با نحوه تولید فرش ماشینی وینتیج 1200 شانه نیز آشنا شده که ارزان بودن قیمت آن موجب تردیدی در کیفیت آن برایتان نگردد. در گذشته فرش‌های کهنه و قدیمی که از ارزش بسیار زیادی هم برخوردار بود، بدین صورت تولید می‌شد که پس از تولید آن را در مسیرهای پر رفت و آمد کوچه خیابان و زیر نور خورشید پهن می‌نمودند تا با پاخور شدن زیاد و از بین رفتن رنگ اولیه سبب شده تا به نظر کهنه و قدیمی برسد و ارزش زیادی برخوردار گردد. روش دیگری برای کهنه نما کردن فرش دستبافت نیز به کار گرفته می‌شود که در آن توسط چوبک و خاکستر، باعث از بین رفتن فلس الیاف و رنگ اولیه فرش می‎شود و از ظاهری متفاوت برخوردار می‌گردد.

تمامی روش‌های مذکور مسلما زمان‌بر و هزینه‌بر است و در روش ماشینی نیز کاربردی ندارد، از این رو تولیدکنندگان در کارخانجات فرش بافی با فیلتردهی به نقشه فرش به صورت کامپیوتری، هم روشی ارزان‌تر و هم سریع‌تر را برای این محصول انتخاب نموده‌اند که بسیار ساده و راحت محصول مورد نظرشان را ارائه می‌نمایند. همچنین تراکم گره 1200 شانه در این بافته‌های سبب شده تا ظرافت و زیبایی نقش نگاری به بالاترین حد و اندازه رسیده و بدین واسطه حتی بتوانند محصولاتی ریزبافت‌تر و زیباتر را ارائه دهند.

فیلترهایی که روی نقشه‌های فرش ماشینی اجرا می‌شود عبارتند از فیلتر سایه، ابر و باد، آبرنگی، حجم دهی، بافت و غیره که متناسب با طرح و نقشه و نظر طراح انتخاب شده و مناسب‌ترین گزینه روی آن اجرا می‌شود. جذابیت اختصاص دهی این فیلترها بر روی نقوش سنتی به گونه‌ای است که در همان نگاه اول باعث جلب نظر هر بیننده‌ای به خود می‌شود و از این رو است که چنین محصولی در کمترین بازه زمانی که بازار ارائه شده تا به حال با استقبال بی نظیری مواجه شده است.

بررسی ویژگی‌های فرش 1200 شانه وینتیج

در بررسی ویژگی‌های فرش 1200 شانه وینتیج می‌توان گفت این محصول با وجود ظاهر کهنه و قدیمی که بدان اختصاص داده شده، اما با کیفیتی عالی و تراکمی بالا و جدید ارائه شده و در ظرافت و زیبایی همانند دستبافته‌های برابر هشتاد رچ است. ترکیب تراکم گره 1200 با طراحی سنتی و ظاهری کهنه و قدیمی همه و همه سبب شده تا در نهایت محصولی فوق‌العاده بی نظیر و چشم نواز به بازار ارائه گردد که رقیبی برای آن نمی‌توان مثال زد.

وجود نقوش سنتی از جمله لچک ترنج، افشان و خشتی در متن زمینه این محصول نیز سبب شده تا با محصولات دستبافت و کلاسیک شباهت پیدا نموده و به علت برخورداری از ظرافت بافت نیز بسیار به دستبافته‌های اصیل ایرانی شباهت پیدا نماید. وجود سبک قدیمی، نقوشی با خطای دید طرح و رنگ سبب جذابیت بالای ظاهری آن شده است و کهنه نما بودن ظاهر آن نیز منجر شده تا به نوعی قدیمی و عتیقه به نظر برسد. علاقمندان به اشیا کهنه و قدیمی نیز می‌توانند به خریداری این محصول با کمترین هزینه پرداخته و به چیدمان دکوراسیون طبق علاقمندی خود بپردازند. از آنجایی که تنوع در بین محصولات ماشینی بسیار زیاد است، امکان تولید کهنه بافته‌های ماشینی نیز در طرح و نقش‌های سنتی بسیاری به راحتی وجود دارد که با سلیقه تمامی افراد مطابقت پیدا می‌نماید.

از طرفی محصولات ماشینی با تراکم بالا اصولا با استفاده از الیاف بافت مقاوم و مستحکمی همچون اکریلیک تولید می‌گردد که موجب کیفیت بالای آن می‌گردد و این از فرش 1200 شانه تراکم 3600 وینتیج مبرا نبوده و به لحاظ کیفی نیز مورد ضمن قرار می‌گیرد؛ چرا که اکریلیک به عنوان الیاف وارداتی اگرچه از قیمت بالایی برخوردار بوده اما در واقع در بین انواع الیاف مصنوعی نیز از جایگاه خاصی نزد تولیدکنندگان و کارشناسان برخوردار است و به نوعی می‌توان آن را همپای نخ طبیعی پشم دانست؛ زیرا این الیاف به لحاظ نرمی و لطافت، خاصیت ارتجاعی، ثبات رنگ پذیری بالا و وزن سبک بسیار شبیه به پشم است و بدین علت به عنوان بهترین الیاف بافت فرش ماشینی شناخته می‌شود که اصولا هم در تولید تراکم‌های بالا از آن استفاده می‌گردد.

از دیگر ویژگی‌های این الیاف می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت اشاره داشت که بدین علت به منظور ارائه محصولات نقش برجسته نیز در کنار الیاف انعطاف پذیر هایبالک مورد استفاده قرار می‌گیرد و زیبایی و جذابیت بسیار بیشتری را برای فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته وینتیج رقم می‌زند. همچنین اکریلیک با هیت ست شدن که نوعی فرآیند تثبیت حرارتی با بخار آب است، از ساختاری منسجم و مستحکم برای قرار گرفتن با مقاومت بالا بدون پارگی و دررفتگی در دستگاه‌های بافنده پیشرفته و جدید برخوردار می‌گردد و علاوه بر پرزدهی این الیاف نیز تحت فرآیند هیت ستینگ بسیار کاهش می‌یابد، به طوری که فرش با یک مرتبه جاروکشی دیگر هیچ گونه پرزی نخواهد داشت.

فرش وینتیج 1200 شانه در دکوراسیون داخلی

با انتخاب یک فرش وینتیج می‌توانید دکوراسیون داخلی خود را با هر سبکی که باشد، زیبا و جذاب‌تر سازید؛ چرا که این سبک از بافته به علت در برداشتن هر دو قالب مدرن و سنتی، به راحتی با هر نوع چیدمانی هماهنگ می‌شود. اما برای هماهنگی هرچه بهتر است تنها کافی است آن را در رنگ و طرح متناسب با دکوراسیون خانه خود انتخاب نمایید. اگر دارای دکوراسیونی مدرن هستید، بهتر است رنگ‌های خنثی مانند طوسی و کرم را انتخاب نمایید، اما اگر دارای دکوراسیونی کلاسیک و سلطنتی هستید، می‌توانید از بین رنگ‌های تیره و خاص به انتخاب طرح و نقش متناسب با فضا بپردازید.

هماهنگی فرش با سایر المان‌های دکوراسیون بسته به استفاده از ترکیب رنگ و نقش صحیحی است که باید اصولی صورت پذیرد. برای مثال برای چیدمانی سنتی بهتر است فرش کهنه نما یا وینتیج را در رنگ‌های گرم همانند لاکی و قرمز جهت برخورداری از هارمونی بیشتر انتخاب و خریداری نمایید که این دو المان انتخاب صحیح و اصولی طرح و رنگ را می‌توان از سری نکات اساسی انتخاب فرش وینتیج برشمرد؛ زیرا این نوع بافته به علت برخورداری از ظاهری کهنه و نقش نگاری سنتی با هر فضایی تطابق پیدا می‌نماید. همچنین سایز متناسب با فضا نیز از دیگر مواردی است که امروزه با ورود متدهای به روز چیدمان بسیار اهمیت یافته و بهتر است برای فضای کوچکی همچون اتاق خواب فضای خالی لبه فرش تا دیوار حدود 20 سانتی‌متری در نظر گرفته شود و برای پذیرایی و فضاهای بزرگ‌تر بین 40 تا 50 سانتیمتر فضای خالی در نظر گرفته شود.

فرش وینتیج 1200 شانه در دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید فرش وینتیج 1200 شانه

با وجود دو نوع فرش وینتیج از نوع دستبافت و ماشینی در بازار، قبل از خرید ابتدا باید انتظار خود را از فرش خانه خود بدانید و سپس به انتخاب از میان این دو بپردازید؛ زیرا نمونه‌های دستبافت به علت برخورداری از قیمت بسیار زیاد مسلما نیازمند نگهداری و روش استفاده با دقت بسیار بیشتری هم هست، اما اگر برای منزل پرجمعیت و یا پر تردد خود به یک فرش خاص و جدید برای ایجاد دکوراسیونی جذاب نیاز دارید، بهتر است به سراغ نمونه‌های ماشینی بروید که موارد لازم جهت هماهنگی بهتر و بیشتر در قسمت قبل ذکر شد و جهت راهنمایی شما عزیزان متقاضی جهت خرید فرش وینتیج 1200 شانه باکیفیت و مرغوب باید بگوییم تنها توجه به الیاف به کار رفته در فرش کهنه‌نما که اکریلیک از بهترین نوع آن است، کافی بوده و می‌تواند انتخاب و خرید مناسب را برای شما به دنبال داشته باشد.

و در پایان می‌توان این مقاله را با پاسخ به این سوال بسیاری از مشتریان به اتمام رساند که فرش وینتیج بخرم یا نخرم؟ با توجه به موارد مذکور در فوق که هم به لحاظ ویژگی و کارآیی و هم به لحاظ ظاهری و دکوراسیون در رابطه با این محصول گفته شد و با توجه به اینکه قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه وینتیج در عین برخورداری از تراکم و ظرافت بسیار زیاد، نسبت به نمونه‌های دستبافت بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، می‌توانید طبق علاقمندی، نیاز و شرایط خود آن را از بین تنوع بالای ارائه شده در فروشگاه اینترنتی فرش ماندانا انتخاب و خریداری نمایید.

9 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *