مقالات کاربردی

آنچه که باید در مورد فرش های 1200 شانه تراکم 3600 قبل از خرید بدانید

آنچه که باید در مورد فرش های 1200 شانه تراکم 3600 قبل از خرید بدانید

همان طور که در بازار فرش مشاهده می‎کنید تبلور هنر ایرانیان و پیشرفت صنعت و تکنولوژی ها بوده که سبب شده تا محصولاتی با طرح دستباف اعم از فرش 1200 شانه روانه بازار شوند. محصولاتی که از نظر ظرافت و طرح مشابه با نوع قالی دستباف بوده و به جهت قیمت مناسب تر نسبت به آن محبوب هموطنان قرار گرفته است.

فرش های دستباف گونه ای که نقش مهمی را در زیباسازی فضا و دکوراسیون منازل شما به دنبال دارد و انتخاب آن با نقش و نگاره های ایرانی کف خانه شما را همچون یک تابلو هنری جذاب و زیبا می‎سازد و اغلب مطابق با سلیقه تمامی افراد در داخل و خارج از کشور اعم از خاص پسندان است.

با این که تنها تولید این بافته ها به این تراکم فرش ختم نشد و محصولاتی نظیر قالی 1500 شانه نیز با ظرافت بالا و حالت مخملی مانند خود روانه بازار شده اند؛ اما نتوانست ذهن ها را از قالی 1200 دور سازد.

محصولاتی که توانست در چند ساله اخیر افرادی را که به دنبال ایجاد فضایی با سبک کلاسیک و مجلل در دکوراسیون هستند را به جای قالی دستباف به سمت انتخاب و خرید فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 بکشاند.

فرشی با تنوعی از نقش و نگاره ها مطابق با هر سلیقه و دکوراسیونی که به سبب قیمت مناسب تر خود هواداران زیادی داشته و توانسته به جای سرمایه گذاری برای خرید قالی دستباف با خرید این چنین محصولاتی منابع مالی خود را در قسمت های دیگر سرمایه گذاری نمایند.

نه تنها این تراکم به شکل ساده بافت بلکه شما شاهد افتخاری عظیم در این صنعت با ورود و تولید فرش 1200 شانه گل برجسته به بازار شده اید. فرشی که با این شکل بافت نمای سه بعدی را برای محصولات در پی داشته و توانسته زیبایی این بافته ها را دو چندان نماید.

در واقع تنها بحث ظرافت و زیبایی در کنار طرح های بسان قالی دستباف با تنوعی از رنگ ها که هم در دکوراتیو امروزی جای دارند و هم سبک دکوراتیو کلاسیک برای این محصولات از اطلاعات کافی در خرید نیست؛ بلکه به منزله خریدی مطمئن بهتر است با مطالبی شامل آنچه که باید در مورد فرش های 1200 شانه تراکم 3600 قبل از خرید بدانید، آشنا شوید که در ادامه بدان اشاره نموده ایم.

با فرش 1200 شانه دیرتر به فکر تعویض فرش خواهید افتاد

شاید یکی از مباحثی که بهتر است قبل از خرید بدانید تا بتوانید در میان انواع تراکم های مختلف بازار فرش دست به انتخابی درست بزنید را می‎توان بررسی این موضوع بیان نمود که چه فرشی را بخریم که این امکان را در بر داشته باشد تا در سالیان سال آن را استفاده نماییم بدون این که دغدغه تعویض آن را داشته باشیم که در پاسخ بدان می‎توان گفت با فرش 1200 شانه دیرتر به فکر تعویض فرش خواهید افتاد.

همان طور که می‎دانید در نوع محصولات ماشینی اعم از فرش 500 شانه تا فرش های پرتراکمی چون قالی 1500 شیوه تولید بدین صورت است که نخ خاب به دور نخ تار به شکل U شکل زده می‎شود و در مرحله آهار و تکمیل فرش است که این گره ها با چسپ و رزین فیکس می‎شوند.

از این رو وقتی فرشی با حجم بالای گره ها در متر مربع تولید شود همچون محصولاتی با شانه و تراکم بالا، ریشه و گره ها به صورت فشرده و منسجم در کنار هم قرار می‎گیرد به گونه ای که انگشت دست نمی‎تواند در بین آن نفوذ کند و این فشردگی و توپری که منسجم بودن فرش را به دنبال دارد سبب شده تا فرش انتخابی را بدون این که تغییر ماهیت دهد بتوان تا سالیان سال در منازل استفاده نمود.

شاید بر اساس همین مطلب بیان شده است که گفته شده با انتخاب فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته کاشان با تراکم 3600 شما بدون دغدغه و بحث تعویض زود هنگام می‎توانید این چنین فرشی را تا سالیان سال استفاده نمایید و این یکی از مواردی است که اطلاع از آن در خرید و انتخاب شما تاثیرگذار است.

در صورتی که در تراکم های پایین شما شاهد این انسجام و توپری گره ها بین ریشه های فرش نخواهید بود و شاید همین موضوع منجر به باز شدن گره ها و از بین رفتن آهار و چسپ فرش شود و این بحث تعویض زود هنگام فرش خریداری شده را برای شما به دنبال داشته باشد.

البته که نباید از تاثیر این انتخاب بسته به مکان و فضایی که قرار است فرش را استفاده کنید، غافل شوید به طور مثال برای مکان های کم تردد انتخاب محصولی چون فرش 1200 شانه و برای فضای های پرتردد محصولات کم تراکم چون فرش 700 شانه انتخاب درستی برای خرید خواهد بود و این نیز در این که فرش خریداری شده قابلیت استفاده برای چندین سال را دارد یا نه نیز تاثیر دارد.

با فرش 1200 شانه دیرتر به فکر تعویض فرش خواهید افتاد

توجه به فرش ماشینی 1200 شانه از نظر کیفیت برای خرید

قطعا یکی از معیار های لازم و قابل سنجش برای انتخاب و خرید شما در میان انتخاب انواع تراکم های فرش ماشینی در بازار که به خودی خود یکی از عواملی است که تاثیرگذار بر این که فرش را تا سالیان سال استفاده نمایید، هست را می‎توان توجه به کیفیت این محصولات دانست.

به همین منظور است که توجه به فرش ماشینی 1200 شانه از نظر کیفیت برای خرید موضوعی است که به حتم در کنار اطلاعات بیان شده در بالا باید مد نظر قرار گیرد، نه تنها به این دلیل بلکه به منزله این که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 نسبت به تراکم های کم بالاتر است توجه به این موضوع برای خرید حائز اهمیت است.

همان طور که می‎دانید بهترین کیفیت برای هر فرش ایجاد کننده برند های معتبر و خوش آوازه ای است که در بازار وجود دارد و معمولا بر این اساس اکثر تولیدکنندگان به دنبال تولید و عرضه بهترین کیفیت فرش ماشینی از جمله فرش 1200 هستند که جزو پرفروش ها در میان هموطنان در میان نمونه های دستباف نما است.

به طور کلی اصلی ترین معیار کیفیت هر فرش نوع الیاف بافت آن به ویژه نوع نخ خاب است که در حدود 80 درصد فرش را تشکیل می‎دهد و اغلب برای این چنین محصولات پرتراکمی نوع الیاف آکریلیک به کار می‎رود.

نخی که در فرایند گرمادهی به صورت هیت ست شده در آمده تا بتواند در قبال گذر از دستگاه های بافندگی به روز چون HCIX2 از محصولات شرکت وندویل بلژیک بدون عیب و نقص محصولی با نقش و نگار مشخص را تولید کند.

نخی که از الیاف های وارداتی آکسای ترکیه است و با قرارگیری در فرایند گرمادهی مقاومت بالا، عدم پرزدهی و انعطاف پذیری را کسب می‎نماید که به کارگیری آن در فرش، محصولی روانه بازار می‌کند که کیفیتی درجه یک و استاندارد را دارد.

البته که این جنس نخ با ضخامت های متفاوتی بسته به تراکم برای تولید استفاده می‎شوند که در فرش 1200 شانه کاشان این ضخامت و ارتفاع خاب برای نخ در حدود 6 میلیمتر است و همین علتی است که ظرافت و نازکی این فرش را به دنبال دارد.

بهتر است بدانید که در فرش های گل برجسته در کنار نخ خاب ذکر شده نوع نخ هایبالک نیز به کار می‎رود که به دلیل خاصیت واکنش پذیری خود نسبت به گرما به صورت جمع شده در فرش در آمده و قسمت های برجسته را مشخص می‌کند که شاید تاثیر آن چنانی در کیفیت نداشته باشد؛ ولی اطلاع از آن خالی از لطف نیست.

البته که نخ تار و پود با جنس پنبه، کنف و پلاتر نیز با ایجاد نرمی و لطافت برای پاخور فرش از دیگر مواردی است که نه آن چنان ولی به هر حال تاثیر اندکی را بر کیفیت این محصولات به دنبال دارند و باید در زمینه اطلاعات قبل از خرید فرش از آن مطلع شوید.

زیبایی فرش 1200 شانه سخنی باقی نمی‌گذارد

همان طور که در ابتدا نیز بدان اشاره شده است، زیبایی و ظرافت بی نظیر فرش های دستباف گونه 1200 شانه برجسته و ساده به قدری است که انتخاب آن سبب گشته تا گفته شود که زیبایی فرش 1200 شانه سخنی باقی نمی‌گذارد.

همان طور که می‎دانید طرح های کلاسیک، نگاره های این چنین محصولی که نماد هنر و فرهنگ اصیل ایرانی است، بوده که توانسته این چنین فرشی را جایگزین قالی دستباف نماید. نقشی که امروزه با تدبیر طراحان با ایجاد کمی تغییرات در نقش با حفظ اصالت آن متنوع ترین طرح ها را روانه بازار نموده است.

طرح هایی که نه تنها متناسب دکوراسیون کلاسیک است، بلکه این امکان را به دنبال دارد تا در دکوراتیو مدرن نیز آن را به کار برید. نه تنها طرح و نقش بلکه تنوعی از رنگبندی های زمینه بافت این محصولات نیز که شامل طیف های رنگ روشن، تیره و خنثی است نیز بر زیبایی هر چه تمام تر این چنین بافته های افزوده است.

ویژگی که در نمونه های دستباف به چشم نمی‎خورد و شاید برای انتخاب شما را دچار تریدد نماید؛ چرا که امروزه توجه به رنگ و طرح برای داشتن دیزاین و طراحی داخلی مناسب، یکی از مسائلی است که قبل از خرید و انتخاب فرش در نظر گرفته می‎شود.

توجه به زیبایی و ظرافتی که به طور ماهرانه بر روی فرش قرار گرفته است و انتخاب آن در دکوراسیون زیبایی غیرقابل انکاری را به دنبال دارد و این را می‎توان در نقشه های مختلفی از این محصولات اعم از طرح های افشان، خشتی، لچک و ترنج و… مشاهده کرد.

زیبایی که با این تراکم و نوع الیاف سبب شده تا انتخاب فرش 1200 شانه با هر فضایی تناسب داشته باشد. به طوری که اغلب جایگاه فرش 1200 شانه تراکم 3600 در دکوراسیون منزل برای پذیرایی تعیین می‎شود و انتخاب آن سبب می‎شود تا دکوراسیونی متفاوت را داشته باشید.

زیبایی فرش 1200 شانه سخنی باقی نمی‌گذارد

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 موضوع دیگری که قبل از خرید باید بدانید

درست است که ظرافت و زیبایی در کنار فشردگی و انسجام فرش، استفاده از نخ خاب مرغوب آکریلیک هیت ست شده آکسای ترکیه و طرح های بسان قالی دستباف با رنگ های متنوع جزو معیار های انتخابی برای خرید فرش 1200 شانه است و توانسته نظر بسیاری از افراد خاص پسند و با سلیقه را جلب نماید؛ اما در کنار آن در نظر گرفتن قیمت این بافته ها نیز بی تاثیر در خرید شما نیست.

بر اساس همین مطلب قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 موضوع دیگری که قبل از خرید باید بدانید را در این راستا بیان نموده ایم. به قطع ارزش این چنین بافته ای به سبب تراکم بالا که مقدار الیاف بیشتر را در بافت به کار می‌برد و نوع دستگاه های به روز بافندگی و عواملی نظیر تعداد هشت رنگ به کار رفته در فرش و ابعاد آن از عواملی هستند که مسبب این شده اند تا قیمت بالاتری را این چنین محصولی در برگیرد.

قیمت بالاتر نسبت به تراکم های کم در حالی که با قیاس قیمت فرش ماشینی 12 متری 1200 شانه نسبت به فرش 1500 شانه 12 متری یا سایز 12 متر نوع قالی دستباف قیمت کمتری را این چنین محصولی در بر دارد.

البته که باید بدانید قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته نسبت به نوع ساده بافت آن نیز کمی بالاتر است و دلیل آن استفاده از نخ هایبالک در کنار نخ خاب آکریلیک این فرش برای تولید این محصول است.

در نظر گرفتن این موارد و بهای پرداختی فرش است که به قطع انتخاب و خرید شما را تحت تاثیر قرار می‎دهد؛ ولی با این اوصاف به قدری زیبایی و کیفیت این فرش بالاست که می‎توان از بهای بالای خرید آن چشم پوشی کرد.

خرید فرش 1200 شانه تنها از کارخانه

به منظور تهیه این چنین محصولی که در بردارنده زیبایی، کیفیت و قیمت متعادل نسبت به نمونه ای دستباف است، بهتر است خرید فرش 1200 شانه تنها از کارخانه انجام شود؛ چرا که در این روش با حذف واسطه و دلالان و بحث فروش مستقیم است که شما خواهید توانست قیمت تولیدی این محصول را برای خرید پرداخت نمایید.

به طور مثال گروه تولیدی فرش ماندانا با در نظر گرفتن این شیوه خرید با دو روش خرید حضوری از کارخانه و خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی این مجموعه این امکان را فراهم نموده است تا با تعامل مستقیم تولید کننده با خریدار فرشی به دست شما برسد که تضمین کیفیت و قیمت با تنوعی از طرح و رنگ برای خرید شما را در بر داشته باشد.

خریدی مطمئن و رضایت بخش که در این راستا و توسط این برند خوش آوازه شهر فرش کاشان برای شما در نظر گرفته شده است تا بتوانید از این چنین فروشگاهی با این سری از محصولات و اطلاعاتی که قبل از خرید فرش 1200 شانه باید بدانید، دست به خرید بزنید.

10 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *